DOOKOŁA ŚWIATA BOOK TAG by B.ooks

    Hej Wam!     Dziś przychodzę do Was z tagiem książkowym, który stworzyłem z pomocą mojej niezastąpionej przyjaciółki Olgi :)

    Wakacje najbardziej kojarzone są z wyjazdami. Dlatego stwierdziłem, że taki Tag będzie ciekawym połączeniem podróżowania i czytelnictwa. W Tagu umieściłem sześć miejsc na świecie, które mnie interesują, a moim marzeniem jest zwiedzenie ich wzdłuż i wszerz. Każdy z czymś mi się kojarzy i do tych skojarzeń postanowiłem dobrać książki :) Bez dłuższego wstępu przejdę do odpowiedzi na pytania :)


    
    Polska - największy sentyment mam do Harry'ego Pottera. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Tak jak u wielu osób to właśnie od Harry'ego zaczęła się moja przygoda z czytelnictwem. Dokładniej od trzeciej części. Pierwsze dwie zmęczyłem z rocznym odstępie i odstawiłem czytanie na półtora roku. Pewnego słonecznego dnia zabrałem się za "Więźnia Azkabanu" i wtedy mnie olśniło. Pokochałem książki. 

    Wielka Brytania - moim najlepszym poprawiaczem humoru są opowiadania o Mikołajku, których autorem jest Rene Goscinny. Są to króciutkie opowiastki z przesłaniem o przygodach Mikołaja i jego kolegów. Zawsze poprawiają mi humor :) Te krótkie opowieści są idealne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

    Egipt - książka najlepsza na wakacje to moim zdaniem "Wołanie kukułki" Roberta Galbraitha. Jest ona bardzo lekka, mimo że to kryminał. Świat przedstawiony w utworze pochłania czytelnika w całości. Czyta się ją bardzo szybko, a zabawa w detektywa razem z Cromoranem to dla mnie idealna rozrywka na upalne dni. 

    Kenia - książka, podczas której lektury zrobiło mi się gorąco to "Pachnidło" Patricka Süskinda. Zazwyczaj robiło mi się gorąco z obrzydzenia. Jeśli szukacie powieści, w której opisy przyprawiają o mdłości, a akacja toczy się na tle cuchnącego Paryża to polecam. Świetna historia, ale momentami opisy zapachów, które odczuwał główny bohater wywoływały ciarki. 

    Indie - tu odpowiedź trochę naciągana, ale (wstyd się przyznać) nie przypominam sobie książki, której akcja toczy się w egzotycznym- istniejącym- kraju. Kraina, o którym wspomnę nie została nazwana przez autora. Mówię tu o świecie Wiedźmina. Akcja książki toczy się w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Większa część akcji toczy się w Królestwach Północy. 

    Meksyk - powieścią, dobrą pod każdym względem jest "Ocean na końcu drogi" Neila Gaimana, której bardziej szczegółową recenzję znajdziecie tutaj. Jest ona perfekcyjna ponieważ wywołuje emocje, jest świetnie napisana, historia jest niesamowita i się nie dłuży. Do tego genialnie wykreowani bohaterowie :D 

    Mam  nadzieję, że Tag Wam się podoba i taguję każdego kto chce go zrobić :) Będzie mi bardzo, bardzo, bardzoooo miło jeśli zrobicie ten tag i opublikujecie go ze wzmianką kto go stworzył ^^ Podawajcie linki do notek z odpowiedziami pod tym postem :)

    Trzymajcie się! 

    

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

3 komentarze:

 1. Genialny tag! :D Na 100% go zrobię na blogu :D
  A co do "Mikołajka" uwielbiam i mnie rozwesela i mam do niego wielki sentyment :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zostałam nominowana do Twojego tagu :D
  Ale go nieco zmodyfikowałam- mam nadzieję, że taka zmiana Ci się spodoba i od dziś będziesz promował go w wersji "poprawionej".
  http://www.ciociaebi.pl/2015/10/berek-dookoa-swiata.html
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń